Arek Baranowski

Urodził się w krainie malowniczych mazurskich jezior, dlatego jego sportowa przygoda zaczęła się od wody. Do dziś zresztą z tym żywiołem pozostaje związany: prowadzi szkołę pływania, morsuje, szkoli przyszłych ratowników wodnych – nie tylko ludzi, ale i psy ratownicze. Związany jest także z branżą eventową, w której działa od początków jej istnienia w Polsce aż po dziś dzień.

Od wielu lat w jego życiu obecne były także góry. Z biegiem czasu ta pasja pochłaniała go w coraz większym stopniu. Na swoim koncie ma szereg wejść na szczyty cztero- i pięciotysięczne w Alpach i Kaukazie. W 2016 roku stanął na wierzchołku afgańskiego siedmiotysięcznika Kohe Tez (7015m n.p.m.) jako pierwszy człowiek od około 40 lat. Swoje górskie i wodne fascynacje przekazuje młodemu pokoleniu, prowadząc aktywne obozy dla dzieci i młodzieży, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Góry są dla niego ważne nie tylko w wymiarze sportowym: od wielu lat jest pasjonatem kultury górali podhalańskich.

W BluEmu Arek prowadzi szkolenia z turystyki wysokogórskiej, realizuje eventy dla firm, a także współprowadzi wyprawy w góry świata.